O nás

Občianske združenie Kežmarská chata vzniklo, aby spojilo ľudí dobrej vôle a tých, ktorí objavili čaro Kežmarskej chaty, tohto neopísateľného miesta a tatranskej prírody.

Ešte všetci spolu... "toto je naša partička, ktorá má Kežmarku ako koníčka :) a Yeti fotí.."

01 / Kto sme a kam smerujeme

Kladieme si za cieľ podporovať a vyvíjať aktivity na znovuobnovenie slávnej Kežmarskej chaty pri Bielom plese, ktorá čaká na svoje znovuzrodenie takmer 39 rokov, ako aj rozvoj turistiky vo Vysokých Tatrách pri rešpektovaní ekologických princípov s dôrazom na ochranu životného prostredia.

Našim hlavným poslaním je minimalizovať komerčnú závislosť obnovenia a prevádzky chaty, presadzovať jej energetickú nezávislosť založenú na využití ekologických alternatívnych zdrojov energie a z podstatnej časti zisku priamo podporovať grantové projekty na ochranu prírody Tatier, opravy turistických chodníkov, prístreškov a náučných chodníkov spolu so zachovaním tradície horských nosičov a furmanov.

Členstvo v občianskom združení Kežmarská chata je otvorené a prístupné všetkým nadšencom, priateľom hôr, turistom, horolezcom a lyžiarom.

Občianske združenie Kežmarská chata

02 / Kontaktné údaje

Sídlo združenia: Bystrická cesta 18D/5, 034 01 Ružomberok, Slovenská republika
IČO: 423 497 29
Mail: kezmarka@kezmarka.sk

Predseda združenia: Maroš Seman
Mail: seman@kezmarka.sk

1. podpredseda združenia: Dalibor Kišš
Mail: kiss@kezmarka.sk

Chceli by sme sa prostredníctvom tejto stránky úprimne poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nezištne prispeli k zozbieraniu archívnych materiálov a fotodokumentácie a taktiež vydavateľom knižných titulov s tatranskou tematikou.